2018’in keyifli çekimlerinden biride Ayvalık Cunda adasında yaptığımız bu fotoğraf çekimiydi. Düğün fotoğrafçısı arayan çiftlerin favori yerlerinden olması sebebiyle yaz aylarında yoğun ilgi gören Cunda adası haliyle fotoğrafçıları kendisine çekmekte.
Çağla Hanımı, 2013 yılında ablasının İnegöl de düğün fotoğraflarını çekerken tanımıştım. Şans bu ya kendisinin de düğün fotoğraflarını çekmek bana kısmet oldu :)
Fotoğraf çekim tarihimiz çok önceden belli olduğu için küçük bir butik otel’e 1 günlük rezervasyon yapıp çekim planlamalarımızı yaparak çekim gününü bekledik. Çağla Hanımlar da Bursa’dan gelecekleri için güneşin rahatsız etmeyeceği öğleden sonrası için planlama yapmıştık.
Ayvalık ve Cunda adasında düğün fotoğrafı çekecek çok sayıda alan var, bu yönden şanslıyız.  Yaz olması sebebiyle bazı sahiller kalabalık olduğundan biz düğün fotoğrafçılarının sakin ve kuytu yerleri bulmak gibi bir mecburiyeti oluyor maalesef. Bu konuda eşim ve ben çok iyiyizdir :)   Biz tüm çekim yapılacak yerleri gezip uygun olanlarını rotamıza aldık ama çiftimiz biraz geç kalınca 3 farklı yere ancak gidebildik. Hatta drone çekimine zamanımız kalmadı desem yeridir.  Cunda sokakları yine kalabalık ve her yere giremesek te rahatça dolaşıp devamında rüzgar değirmenlerine çıkıverdik. Burada işimiz bittiğinde kendimizi sahile atarak çekimimizi büyük keyifle bitirdik.
Öneriniz var mı derseniz; eğer çekiminiz yaşadığınız şehir dışında bir yerdeyse kesinlikle bir gün önceden yada çekimden 3-4 saat öncesinde orada olacak şekilde plan yapın. Nede olsa uzun yol ve planlanmayan gecikmeler ve aksilikler her zaman olabilir. Üstelik dinlenmiş olarak fotoğraf çekimine başladığınızda bu fotoğraflara pozitif yönde yansıyor.
Ama ne olursa olsun çok güzel fotoğraflar ve anılarla bir Cunda çekimini daha bitirebilmenin keyfi ile günü tamamlamak bütün yorgunluğumuzu aldı.